Püsimeik Tallinnas ja Tartus

Tulite just voodist välja, täna on hea soengu päev, teed endale kiire kohvi, paned selga midagi ilusat ja oled kodust väljas vähem kui kümne minutiga. Elad kas aastas 2069 ja oled omale ostnud Jaclyn Hill x Google’i koduse meigikunstniku … või oled avastanud püsimeigi maailma.

On tõenäoline, et Microbladingust olete juba kuulnud, tänu sellele viimaste aastate hüppelisele arengule ja plahvatuslikule huvile on kulmude tätoveerimine, mis on praktiliselt tavaliseks nähtuseks. Millest on kulmud alles algus. Püsimeigi kunstnikud teevad veel palju muudki: huuled, silmalainer jne – nii on võimalik juba täna päeval ärgata üles ideeliselt meigitud näoga.

Kuid kuna püsivalt muutub alati suuremaks on oluline meeles pidada, et püsimeigil on rõhk sõnal ’püsi’, vt tähendab, et tätoveering jääb teie näoga aastateks ja tuleb endaga kaasa teha.

Loomulik Välimus

“Tavameigi kaudu saadakse ainult piiratud tulemuse, kuid püsimeigiga, saab tulemus olla nii naturaalne, et vaadatud ei saa arugi, et see oleks tätoveeringuga.”

Edasi puudutame kõike, mida peaksite teadma püsimeiki tegema tülli.

Püsimeik on viimastel aastatel tehtud suure arenguhüppe ning see on ainus protseduur, mis shoot loomuliku püsiva meigi tulemuse aastateks, ilma, et peaksite saama tunde kulutama.

Püsimeigiks on palju eri viisil ja seda saab teha näo ja keha erinevate piirkondade vahel. Kulmud, silmalainer ja huuled on ühed paljudest võimalustest. Püsimeiki saab teha nii naturaalset, olemasolevat rõhutamiseks, kui ka julget ja silmapaistvat.

Mis see püsimeik siis on?

Püsimeik on kosmeetiline protseduur, mis tähendab pigmendi tätoveerimist naha pealmisesse kihti imiteerimaks meiki või naturaalseid näo osi. Erinevalt päris tätoveerimisest, kus pigment kantakse sügavale nahakihti ja see jääb sinna alatiseks, kulub püsimeik ajaga õrnemaks.

Püsimeigi abil saab näiteks luua kulmud inimestele, kellel on kulmud mingil põhjusel kas täiesti kadunud või kõvasti hõrenenud, näiteks vähihaigetel, alopeetsia totalist või mõnda geneetilist haigust põdevatel inimestel.

Samuti saab püsimeigi abil peita häirivad armid või pigmendimuudatused ja isegi taasluua rinnanibu pärast rinnavähi operatsiooni.

Enim kasutatakse väljendit püsimeik, kuid samuti tuntakse seda ka kui dermapigmentatsioon, mikropigmentatsioon ja kosmeetiline tätoveering, viimane on ehk kõige õigem termin, sest püsimeiki kantakse nahka steriilsetes tingimustes, mis sarnaneb tätoveerimisega.

Püsimeigiks kasutatavad pigmendid peavad olema heaks kiidetud Terviseameti poolt ning spetsiaalselt välja töötatud selleks otstarbeks.

Korduma kippuvad küsimused

Kellele protseduur sobib?

Protseduur sobib pea kõigile täiskasvanute inimestele, kes on suutelised pisikestest haavadest korralikult paranema ja kes soovivad saada vabaks enda igapäevasest meikimisest. Püsimeik sobib nii noortele, kui küpsetele inimestele, kes soovivad naturaalset, kui viimistletud välimust, kuid neil puudub kiire elutempo tõttu aeg või lihtsalt igapäevane meikimine lihtsalt tüütu. P

üsimeik on hea valik ka neile, kellel pole võimalik kasutada meigitooteid kasutada näiteks allergia või naha tundlikkuse pärast; samuti aktiivsetele inimestele, kes tahavad näha kaunid välja ka ujudes, matkal, jalgratta sõidul, tennist mängides ja aeroobika trennis, ilme, et meil näost maha sulaks.

Püsimeik sobib ka vaegnägijaile, kellel on raskusi iseendale meigi tegemisega. Samuti sellest sellest abi motoorikaprobleemidega isikud, näiteks inimesed, kes põevad artriiti, parkinsoni tõbe, sclerosis multiplexi, insuldi üleelanud.

Kas püsimeik on päriselt püsiv?

Püsimeiki peetakse püsivaks, kuna pigment tätoveeritakse naha pindmisesse kihti ning seda ei saa maha pesta. Siiski nagu iga teise tätoveeringuga võib see ajaga hajuda ning tihti seda teebki, sel juhul tuleks seda mõne aasta tagant uuendada kuju vormimiseks või värviparanduseks.

Kas ja kui tihti kordusprotseduuri vaja on sõltub kliendi juuksevärvist, nahatüübist, elustiilist ning paljudest muudest faktoritest. Lisaks on see hea, et püsimeik vajab aeg-ajalt ületegemist, kuna maitsed ja eelistused muutuvad ajas, siis saab vormi, kuju ja värvi uuenduskuuri ajal muuta.

Kas püsimeik on valus?

Enamik inimesi tunneb mõnda ebamugavust, teised tunnevad valu, see oleneb iga inimese valutaluvusest, kuid üldiselt tuimestatakse töödeldav koht ning klient ei tohiks valu tunda.

Siiski ühed piirkonnad on tundlikumad, kui teised, kuid, kui panna asjad perspektiivi, siis tehakse aastas tuhandeid, kui mitte miljoneid tätoveeringuid ning piersinguid ilma igasuguse tuimestuseta.

Kuna püsimeik kuulub esteetika valdkonda ning seda peetakse luksusteenuseks, siis soovivad tehnikud selle kliendi jaoks võimalikult mugavaks muuta ning annavad endast parima, et protseduur mööduks valutult.

Kuidas Püsimeiki teostatakse?

Püsimeigikselt kahden eri tehnikat. Microbladingu, see tähendab karvatehnika jaoks mõeldud manuaalset pliiatsit koos teraga, mis aitab nahka sisse viia, kui see kannab pigment nahka.

Teiste tehnikate puhul elektrooniliste tätoveerimismasinatega, samuti ühe või mitme nõelaga, olenevalt piirkonnast ja soovitud tulemusest.

Protseduur algab konsultatsiooniga, misjärel alustatakse protsessiga, mille käigus valmistatakse klient ette, joonistatakse kuju ja alles hiljuti algab tätoveerimine.

Millist tüüpi püsivaid kosmeetilisi protseduure saab teha?

Püsimeigi protseduurid võivad olla väga looduslikud või dramaatilised, olenevalt kliendi maitsest. Piirkonna valikud on: kulmud, silmalainer, ripsmepiir, huulekontuur, huuled, armide peitmine, sünnimärgid, juukse imitatsioon, rinnanibu repigmentatsioon.

Kui kaua iga protseduur aega võtab?

Esimene protseduur võtab aega keskeltläbi 2 tundi, selle aja sisse kuulub enne ja pärast piltide tegemine, kliendi ettevalmistamine, kuju joonistamine ning seejärel protseduur ise, lisaks räägib tehnik järelhooldusest ja kordusprotseduurist (touch-up). Touch-up võtab tavaliselt poole vähem aega.

Kas see on turvaline?

Kui järgitakse õigeid steriliseerimise ja desinfitseerimise juhiseid siis on püsimeik täiesti ohutu. Püsimeigi tehnikud käivad regulaarselt tööohutuse ja töötervishoiu koolitustel, et olla hästi kursis kõikide kehtivate nõuetega.

Need juhised hõlmavad, kuid ei piirdu järgnevaga:

  • Kõik kasutatavad nõelad ja terad on ühekordsed ning avatakse iga kliendi jaoks protseduuri ajal steriilsest pakendist.
  • Ühekordsed nõelad ja terad visatakse pärast protseduuri kohe vastavasse anumasse ning utiliseeritakse vastavalt tervishoiu nõuetele.
  • Tehnik peab kasutama kliendi puhul ühekordseid kindaid ning põlle ning vajadusel neid protseduuri ajal vahetama.
  • Tehnik peab olema puhas ning hoolitsetud
    Kliendi voodil peab olema ühekordne aluslina
    Iga klient peab kasutama ühekordset peakatet, et vältida juuste sattumist tätoveeritavale alale
  • Tööpiirkond ja kasutatavad pinnad peavad olema puhas, korrastatud ning vabad kõrvalistest esemetest.
  • Püsimeigi ruum peab olema eraldatud ruumidest, kus tehakse teisi iluprotseduure, mille käigus eraldub palju tolmu ning kemikaale nagu nt küüntehooldus, juuksuriteenused ning protseduurid, mille käigus kasutatakse muid lendlevaid kemikaale.

Kas protseduuri ajal või pärast seda on kõrvaltoimeid?

Kulmude puhul ei ole üldiselt järelmõju, kuid silmalaineri ja huulte puhul võib esineda pisut lühiajalist paistetust. See oleneb suuresti, kui palju pidi tehnik antud ala töötlema enne soovitava tulemuse saavutamist.

Näiteks ei ole pärast ripsmejoone tegemist üldiselt paistetust, kuid kui tehakse pikka ja lai lainerijoon, siis võib esineda rohkem paistetust. Sama käib ka huulekontuuri ja kogu huule tätoveerimise kohta. Samuti reageerib erinevate inimeste nahk antud protseduuridele erinevalt.

Samuti võib osadel inimestel esineda õrna veritsust, kuid see on täiesti ohutu, kuna kogus on äärmiselt väike. Võimalik tekkinud paistetud taandub siiski päeva-paari jooksul ning on vaevu märgatav.

Samuti tuleb silmas pidada, et värv on esimese kuue kuni kümne päeva jooksul palju tugevam lõpptulemusest, sellest ei tasu ehmuda.

Üldiselt siiski puuduvad püsimeigi puhul kõrvaltoimed, kuid seda ei saa siiski täielikult garanteerida, sellepärast paluvad tehnikud teil enne protseduuri täita vastav dokument, et olete võimalikest riskidest teadlik ning nõus sellest hoolimata protseduuriga jätkata.

Kas soovite rohkem teada saada või broneerida aja?

We are based in Tallinn and Tartu. So if you would like to know more about permanent make up options, or would like to book an appointment, please contact us via the telephone number or the email. Looking forward hearing from you.